Алушовски: Остваривме три од четирите цели оваа сезона, честитки до сите во Вардар

Ракометарите на Вардар ја завршија сезоната во победнички стил, откако славеа во два меча над Металоплстика во СЕХА лигата.

Својот последен меч на вардаровата клупа го имаше и стратегот Стевче Алушовски, кој вели дека е задоволен од целата сезона.

„Последен натпревар, честитки за момците за играта и залагањето. Поради фактот дека е крај на сезоната повеќето играчи со главите веќе се на одмор, или во нови средини. Секако дека е тешко, но задоволен сум од текот на целата сезона. Остваривме три од четирите цели оваа сезона. Честитки на момците за залагањето и за тоа што го направија за Вардар. Шанса добија оние што не играат многу, но морав да ги вклучам поискусните за да спасуваме и да се враќаме од негатива“, изјави Алушовски.

Вардар под негово водство успеа да освои двојна круна во Македонија и да обезбеди место во четвртфиналето на СЕХА лигата.