ВО ЖИВО: Тиквеш – Кремс (ЛИНК)

Ракометарите на Тиквеш денес со натпреварот против Кремс ќе ја стартуваат долго очекуваната европска авантура.

Кавадарчани по пауза од речиси 13 години повторно ќе можат да видат европски ракомет. Клубот од Кацадарци во рамки од второто коло од Европскиот Куп за ривал го има незгодниот тим од Австрија, Кремс.

Составот на Никола Матлиески е домаќин на денешниот натпревар кој ќе биде одигран во спортската сала „Јасмин“ со почеток од 19:00 часот.

Натпреварот меѓу Тиквеш и Кремс ќе може да го гледате ТУКА.