ВО ЖИВО: Ла Риоха – Алкалоид

Екипата на Алкалоид денеска ќе го одигра вториот натпревар од групниот сегмент во Лигата на Европа.

Втор ривал на „сино-белите“ е екипата на Ла Риоха, која во првото коло беше поразена од Силкеборг.

Избраниците на Кире Лазаров во првото коло загубија од Војводина и во вечерашниот дуел против Ла Риоха ќе се обидат да стигнат до прва европска победа.

Натпреварот меѓу Ла Риоха и Алкалоид ќе се одигра со почеток од 20:45 часот, а може да го гледате ТУКА и ТУКА.

*за да го следите мечот преку ЕХФ ТВ ќе ви биде потребна регистрација во неколку чекори.