таг: скандал

Скандалите во Романија продолжуваат – Динамо Букурешт ќе игра во унгарското...

Скандалот во Романија со ограничувањето на странските ракометари во екипите, продолжува и понатаму. Шампионот Динамо Букурешт беше најпогоден од одлуката на федерацијата, бидејќи во...

СКАНДАЛОЗНО: Ракометарки во Данска играат за 1600 евра годишно?!

Екипата на Скандерборг две години не им плаќа осигирување на своите ракометарки. Според договорот до кој дојде телевизијата ТВ2 јасно може да се види...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ