таг: светско првенство 2021

Со натурализирани ракометари ќе бркаат СП!

Пред почетокот на предвалификациите за Светското првенство во Египет 2021 кои Словачка ќе ги игра во јануари се очекува двајца играчи од Босна и...

Претквалификации за СП 2021: Турција обезбеди следна фаза, Грција со предност...

Викендов започнаа претквалификациите за Светското првенство во Египет 2021 година. А веќе е и познат првиот победник од групите кои ги даваат учесниците во...

Долг е патот до Египет: Започнаа претквалификациите за Мундијалот во 2021...

Со натпреварите од групата 2 помеѓу Грција и Кипар, како и Израел и Финска, започа борбата за пласман на Светското првенство во Египет во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ