таг: рк кл 7

КЛ 7 стана Голден Арт КЛ7 и ги потврди суперлигашките амбиции

Екипата на КЛ 7 која пред прекинот на првенството поради ситуацијата со коронавирусот се наоѓаше на 2. позиција во Групата 2 од Првата машка...

Екипата на КЛ 7 ја остави Преспа без шанси за плеј-оф

Ракометарите на КЛ 7 дојдоа до нова победа во Првата машка лига со 20:19 против Преспа и само го потврдија 2. место во Групата...

Прволигашите ги одработија куп средбите, четири екипи обезбедија осминафинале

Со натпреварите на прволигашите во Купот на Македонија беше завршена првата фаза од натпреварувањето после која четири екипи се приклучија на 12 екипи кои...

Турнир за најмладите во Скопје, гостува и Пик Сегед

Од денеска до недела во салата во ОУ „Круме Кепески“ во Скопје ќе биде одржан турнир во две генерации и тоа 2002 и 2004. Се...

Дербито за КЛ 7, Младост Богданци загуби ритам во финишот

Во дербито од Групата 2 во Првата машка лига бодовите останаа за домашниот состав откако КЛ 7 денеска успеа да дојде до победа против...

Скопското дерби во Автокоманда со победа за КЛ7

Ракометарите на КЛ 7 успеаја по вторпат сезонава да го совладаат тимот на Аеродром овој пат на гостински терен со 37:30. Гостите ги добија двете...

КЛ7 со нова победа за цврсто 2. место

Екипата на КЛ 7 која е второпласирана во Групата 2 од Првата машка лига дојде до нова победа, а овој пат на домашен терен...

Преспа го пречека КЛ 7 на негов терен и претпре пораз

Екипата на КЛ 7 после поразот од Тиквеш продолжи со победите, а новиот триумф дојде против екипата на Преспа со 31:21 на натпревар на...

Тиквеш славеше над КЛ 7, остана единствен без пораз

Дербито во Група 2 од Првата машка лига меѓу двете непоразени екипи досега финишираше со победа на гостите од Кавадарци откако ГРК Тиквеш беше...

Прволигашкиот двобој на дебитантите со победа на тимот од Скопје

Две од екипите кои се дебитанти во Првата машка лига имаа своја пресметка во 2. коло од Првата машка лига (Група 2), а таму...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ