таг: рк вецлар

Томовски и Миркуловски се откажаа од платите додека трае коронавирусот!

Сите ракометари на бундеслигашите Вецлар и Лудвигсхафен, каде што играат и нашите ракометари Филип Миркуловски и Мартин Томовски, ќе им помогнат на клубовите во...

Миркуловски и колегите одлични, заработија важни бодови

Екипата на Вецлар продолжува со добрите игри во Бундес лигата, а новиот триумф обезбеден против Гепинген од 31:30 е доказ за одличната форма. Македонскиот...

Бундес лига: Томовски и Лудвигсхафен освоија бодови, избегаа од опасната зона

Екипата на Лудвигсхафен за која настапува голманот Мартин Томовски дојде до значајни бодови на дуелот против Ерланген и тоа на гостински терен после победата...

Лесен триумф на Миркуловски и Вецлар против фенерџијата во Бундес лигата

Вецлар и Филип Миркуловски имаа убедливо издание на гостувањето кај последнопласираниот тим на табелата Нордхорд во рамки на Бундес лигата. Вецлар го совлада Нордхорн...

Миркуловски со триумф ја отвори 2020 во Бундес лигата

Заврши зимската пауза во Бундес лигата, а прв од македонските претставници на терен беше Филип Миркуловски со Вецлар. Во 21. коло од најдобрата лига...

Миркуловски останува во Вецлар – ама како тренер!

Поранешниот македонски репрезентативец Филип Миркуловски, го продолжи договорот со бундеслигашот Вецлар на уште две сезони - но играњето ракомет ќе биде во втор план. Тој...

Миркуловски поуспешен од Томовски, гостински триумф на Кузмановски

Во 19. празнично коло од Бундес лигата Филип Миркуловски со Вецлар беше домаќин на Мартин Томовски со Лудвигсхафен и успеа да триумфира со 26:23. Вецлар...

Вецлар најде замена за Миркуловски

Поранешниот македонски репрезентативец Филип Миркуловски, заминува од Вецлар по истекот на актуелниот договор во 2020 година, а бундеслигашот веќе најде замена. 22-Годишниот Норвежанец Магнус Фредриксен,...

Одличен ден за Миркуловски и Вецлар, го срушија Кил и тоа...

Лидерот во Бундес лигата, Кил денеска претрпе тежок пораз на домашен терен од составот на Вецлар за кој настапува Филип Миркуловски. Гостите имаа одличен...

Гостински победи за Миркуловски и Кузмановски во Бундес лигата

Интернационалците од Македонија имаа успешни гостувања во 17. коло од Бундес лигата. Филип Миркуловски со Вецлар славеше победа со 29:26 кај Лајпциг, а Филип...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ