таг: рк веспрем

Што му „донесе“ корона на ракометот – банкрот, проблем со термини,...

Голем број клубови ширум Европа се наоѓаат во финансиски проблеми поради новонастаната ситуација со коронавирусот. Спонзорите кренаа „рачна“, не се продаваат влезници, нема пари...

„КОРОНА Ф4“ во август – Кил, Веспрем, ПСЖ и Барса ќе...

Доколку коронавирусот продолжи да се шири со голема брзина, натпреварите од осминафиналето и четвртфиналето на Лигата на шампионите нема да може да се одиграат...

Не е ПИК Сегед ривалот – КОРОНА може да го елиминира...

Европската ракометна федерација објави дека нема да се играат натпревари во европските купови во април и мај поради ширењето на коронавирусот. Сите дуели што требаше...

Ракометарите на Веспрем станаа во продавачи во супермаркет! (ФОТО)

Во моментите кога коронавирусот се шири со брзина на светлината низ светот, ракометарите, ракометарките и клубови се трудат на секаков начин да им помогнат...

Лојаница им зададе тешка програма, сите во Веспрем се на мака...

Ракометарите на Веспрем и покрај паузата поради Корона вирусот немаат одмор бидејќи постојано работат и тренираат, но во домашни услови. Сите играчи мораат да ги...

Што прави Дејан Манасков во карантин – подготвува вкусни пици (ФОТО)

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да...

Се огласи и СЕХА – одложен е завршниот турнир во Задар!

Завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, кој требаше да се одржи од 3 до 5 април во хрватскиот Задар, се одложува. Сигурни учесници на завршниот...

Висла Плоцк на шопинг во Веспрем

После 11 години во редовите на Веспрем, ветеранот од Босна и Хецеговина, Мирсад Терзиќ на крајот од оваа сезона го напушта шампионот на Унгарија....

Манасков и сите соиграчи од Веспрем беа тестирани на коронавирус!

Во последните денови коронавирусот се шири низ светот со брзина на светлината, а спортистите се меѓу најризичните категории поради контактот со голем број луѓе. Раководството...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ