таг: андреа лекиќ

Некогашната вардарка се враќа поблиску до дома – Лекиќ пред потпис...

Српската репрезентативка Андреа Лекиќ, која во моментов е член на ЧСМ Букурешт, се чини дека нема да го продолжи својот престој во романската метропола...

Белград ечеше: Радичевиќ и Лекиќ во еден глас пееја „Македонско девојче“...

Некогашните ракометарки на ЖРК Вардар, Јованка Радичевиќ и Андреа Лекиќ, и покрај тоа што по подолго време играат за различен клуб, сепак ја продолжуваат...

Лекиќ успешно оперирана, но останува без Мундијал

Репрезентативката на Србија и поранешна ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ е успешно оперирана. Таа имаше проблеми со тапанчето на десното уво поради што мораше...

Србија ослабена во Јапонија: Лекиќ останува без Мундијал?

Најдобрата ракометарка на Србија и поранешна ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ е повредена и нејзинот настап на Мундијалот во Јапонија е доведен во прашање....

Лекиќ сè уште испорачува магија (ВИДЕО)

Поранешната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ, која во моментов игра за екипата на ЧСМ Букурешт и понатаму докажува дека игра на врвно ниво и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ