понеделник, септември 28, 2020

таг: андреа лекиќ

Митревски и Тодоровски ќе им судат на Ристовска, Лекиќ, Пино, Радичевиќ…

Арбитрите од Битола со значката на ЕХФ, Димитар Митревски и Благојче Тодоровски викендов ќе бидат дел од интересен натпревар на кој ќе се соочат...

Кои се најплатените ракометарки во Будуќност: Подиумот со три екс-вардарки (ВИДЕО)

Екипата на Будуќност секоја година важи за еден од составите кои претендираат на место на Ф4 турнирот, а постојано се во трка и за...

Екс вардарката стигна во Подгорица: Лекиќ „позираше“ во дресот на Будуќност

Некогашната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ, која во Скопје мина пет сезони, пристигна во Подгорица и ќе му се приклучи на тимот на Будуќност. Црногорскиот...

Лекиќ: Да играм уште на Олимпијада па можам да заминам мирно...

Поранешната ракометарка на ЖРК Вардар, српската интрнационалка Андреа Лекиќ од наредната сезона ќе настапува во шампионот на Црна Гора, Будуќност. Лекиќ од Вардар премина во...

Лекиќ: Да не се распаднеше – и ден денес ќе играв...

Една од најдобрите странски ракометарки што играле во Македонија, несомнено е Србинката Андреа Лекиќ. Таа мина пет сезони во Вардар, со кој пет пати играше...

Лекиќ: Имав многу непроспиени ноќи во Скопје…

Некогашната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ, во новата сезона ќе ги брани боите на црногорскиот шампион Будуќност. Во моментов е членка на романскиот ЧСМ Букурешт,...

Лекиќ: Од сите што играле за „црвено-црните“ ќе го чуете истото...

Некогашната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ, во новата сезона ќе ги брани боите на црногорскиот шампион Будуќност. Во моментов е членка на романскиот ЧСМ Букурешт,...

Поранешна вардарка во ТОП 3 на вечната листа стрелци во Лигата...

Ракометарките на Букурешт со победата над Ференцварош во осмото коло од Лигата на шампионите обезбедија пласман во четвртфиналето. За одбележување е постигнувањето кое го...

ПРЕСВРТ: Драгана Цвијиќ останува во ЧСМ Букурешт!

Некогашната вардарка Драгана Цвијиќ, иако се поврзуваше со камбек во Будуќност заедно со Андреа Лекиќ, сепак нема да заигра во Подгорица следната сезона. Српската репрезентативка...

„Платите во ЧСМ Букурешт доцнат четири месеци – затоа си замина...

Продолжуваат препукувањата помеѓу ЧСМ Букурешт и нивниот поранешен тренер Томас Риде кој покрај другуто најави и тужба за ЧСМ. Доскорешниот селектор на Романија се огласи...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ