таг: александар тренчевски

Струга одново со големи амбиции: Со пет засилувања во новата сезона

Екипата на Струга влегува засилено во новата сезона, а за таа цел за клубот потпишаа пет ракометари од кои двајца се враќаат меѓу стружани. Богдан...

Последниот патник со авион: Тренчевски се врати дома и влезе во...

Коронавирусот со брзина на светлината се шири насекаде низ светот, а исклучок не е ниту Македонија, во која до денеска до 10:00 часот има...

Крстевски и Тренчевски му донесоа победа на ПИФ

Тимот на Паргас ИФ каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци Илија Крстевски и Александар Тренчевски, славеше победа во второто коло од плеј-аут лигата на...

Тренчевски доби договор, но и нова улога во Паргас

Ракометарот кој сезонава од Струга се пресели во тимот на Паргас ИФ, Александар Тренчевски после добрите игри доби продолжување на договорот од раководството на...

Крстевски и Тренчевски не го спречија поразот на ПИФ

Тимот на Паргас ИФ, каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци, Александар Тренчевски и Илија Крстевски, загуби во финскиот шампионат. На домашен терен, во натпревар од...

На загревање за натпревар во Финска, се слуша македонски рап! (ВИДЕО)

На натпреварите од финскиот шампионат, на кои домаќин е тимот на Паргас ИФ, на загревањето секогаш се слуша македонски рап. На загревањето на претпоследната средба...

Тренчевски и Крстевски му донесоа бод на Паргас

Тимот на Паргас ИФ, каде што настапуваат македонските интернационалци Илија Крстевски и Александар Тренчевски, освои голем бод на гостувањето кај Грифк, 30-30. Иако гостите водеа...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ