таг: александар деревен

„Раул ни всади мисла дека сме најдобри и дека може да...

Русинот кој беше дел од Вардар во периодот од 2015 до 2017 година, Александер Деревен во интервју за руските медиуми се присети на завршниот...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Екс вардарецот останува во ЦСКА Москва, АЕК Атина продолжи...

Поранешниот ракометар на Вардар, Александер Деревен, и во следната сезона ќе продолжи да настапува за рускиот тим ЦСКА Москва, откако го продолжи договорот...

Поранешен вардарец ги навредуваше судиите – си заработи суспензија и парична...

Комисијата за организирање и спроведување на натпреварите во Ракометната федерација на Русија донесе одлука за суспензија од три натрпевари за играчот на Спартак Москва...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ