Седлоска продолжи со одличните настапи

Македонската репрезентативка Андреа Седлоска, продолжи со одличните настапи и на клупско ниво.

По двете одлични партии за националниот тим против Азербејџан и Литванија, таа се врати на обврските во Локомотива Загреб.

Нејзиниот тим славеше лесен триумф на гостувањето кај Кока со 33-19, а левиот бек постигна четири погодоци.

Локомотива Загреб заостанува шест бода од лидерот Подравка, која има 12 бодови, но има и натпревар повеќе.