Познати официјалните лица за суперлигашкиот бараж

Натпреварувачката комисија на РФМ ги делегираше официјалните лица за суперлигашкиот бараж натпревар.

Двобојот за последното место во елитната конкуренција следната сезона ќе го водат Еурофарм Пелистер 2 и Радовиш.

Овој натпревар ќе го судат Виктор Андонов и Стојанче Јовановски, додека делегати ќе бидат Камер Металари и Бобан Мајнов.

Натпреварот меѓу третопласираниот тим од суперлигашкиот плеј-аут и второпласиранито тим од прволигашкиот плеј-оф ќе се игра в недела од 16:00 часот во салата во Автокоманда.