41 Тин Луцин

42
#
41
Име
Тин Луцин
Националност
cro Хрватска
Позиција
централен бек
Висина
196
Тежина
94
Моментално игра за
ХРВАТСКА
Претходни Екипи
Адемар Леон
Години
22

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА2143