17 Тијаго Роча

16
#
17
Име
Тијаго Роча
Националност
por Португалија
Позиција
пивот
Висина
196
Тежина
104
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, СПОРТИНГ
Години
36

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА003