6 Стиг Торе Моен Нилсен

31
#
6
Име
Стиг Торе Моен Нилсен
Националност
nor Норвешка
Позиција
десен бек
Висина
194
Тежина
91
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Претходни Екипи
ГОГ
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ГОГ052

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ001