35 Николче Ристески

50
#
35
Име
Николче Ристески
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Моментално игра за
ОХРИД
Години
20

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД11414

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД21712