4 Никола Маркоски

121
#
4
Име
Никола Маркоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
110
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
31

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА153

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР011

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР2138

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА166