11 Мице Шилегов

298
#
11
Име
Мице Шилегов
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
175
Тежина
75
Моментално игра за
ОХРИД
Претходни Екипи
МЕТАЛУРГ
Години
1

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ОХРИД510021