14 Михајло Младеновиќ

444
#
14
Име
Михајло Младеновиќ
Националност
mkd Македонија
srb Србија
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
95
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ОХРИД
Претходни Екипи
МЕТАЛУРГ
Години
20

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА000

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ002

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД41814

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА001

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ42712