10 Марко Митев

957
#
10
Име
Марко Митев
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
181
Тежина
74
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, БУТЕЛ
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ24221

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА011