12 Мануел Гашпар

66
#
12
Име
Мануел Гашпар
Националност
por Португалија
Позиција
голман
Висина
193
Тежина
99
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, СПОРТИНГ
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА003