33 Лука Циндриќ

28
#
33
Име
Лука Циндриќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
централен бек
Висина
183
Тежина
90
Моментално игра за
ХРВАТСКА, БАРСА
Години
29

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА032