92 Костадин Петров

46
#
92
Име
Костадин Петров
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
190
Тежина
105
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, МЕТАЛУРГ
Години
29

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕТАЛУРГ83816

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА000