15 Кент Робин Тонесен

22
#
15
Име
Кент Робин Тонесен
Националност
nor Норвешка
Позиција
десен бек
Висина
194
Тежина
90
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, НОРВЕШКА
Години
30

ГРУПА Е

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022НОРВЕШКА000

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД0112