11 Игор Ѓоргиев

451
#
11
Име
Игор Ѓоргиев
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек, лев бек
Висина
191
Тежина
83
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, Г.А.-КЛ7
Години
21

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ759314

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ70186