27 Иван Чупиќ

79
#
27
Име
Иван Чупиќ
Националност
croХрватска
Позиција
десно крило
Висина
178
Тежина
78
Моментално игра за
ХРВАТСКА, ППД ЗАГРЕБ
Претходни Екипи
ВАРДАР 1961
Години
38

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ППД ЗАГРЕБ182