15 Златко Мојсоски

195
#
15
Име
Златко Мојсоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
177
Тежина
84
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
40

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ44921