34 Емилијан Ѓорговски

520
#
34
Име
Емилијан Ѓорговски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
195
Тежина
86
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
19

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ735112

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 25165

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ745012