16 Вјачеслав Салдаценка

6
#
16
Име
Вјачеслав Салдаценка
Националност
blr Белорусија
Позиција
голман
Висина
189
Тежина
84
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
27

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА003