25 Виктор Зајцов

5
#
25
Име
Виктор Зајцов
Националност
blr Белорусија
Позиција
пивот
Висина
204
Тежина
105
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
29

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА203