64 Велко Маркоски

141
#
64
Име
Велко Маркоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
100
Моментално игра за
МЕТАЛУРГ
Години
36

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕТАЛУРГ81816