10 Борис Илиевски

34
#
10
Име
Борис Илиевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
185
Тежина
108
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Претходни Екипи
БУТЕЛ
Години
20

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ТИКВЕШ 2014112

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БУТЕЛ057