29 Бендегуз Бујдосо

16
#
29
Име
Бендегуз Бујдосо
Националност
hun Унгарија
Позиција
десно крило
Висина
184
Тежина
78
Моментално игра за
УНГАРИЈА
Години
27

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА003