11 Ахмед Моамен

20
#
11
Име
Ахмед Моамен
Националност
egy Египет
Позиција
лево крило
Висина
176
Тежина
74
Моментално игра за
ЕГИПЕТ
Години
28

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ133

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ134