24 Анте Гаџа

143
#
24
Име
Анте Гаџа
Националност
croХрватска
Позиција
централен бек
Висина
195
Тежина
95
Моментално игра за
ХРВАТСКА, ВАРДАР 1961
Години
31

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196102810

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196113610

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА043