Најдобриот стрелец на Струга пред преселба во Асобал лигата?

Најдобриот стрелец на Струга, десниот бек Мерис Бошњак, се наоѓа пред преселба во Асобал лигата, дознава 24Ракомет.

Според нашите информации, црногорскиот интернационалец е на добар пат да потпише со тимот на Уеска.

Бошњак повеќепати се наоѓаше во идеалната седморка на колото во изборот на 24Ракомет, а беше и во конкуренција за тимот на сезоната.

Евентуалниот трансфер во Шпанија, ќе биде трето интернационално искуство за Бошњак, кој освен за Прв Ас и Морнар Бар во црногорскиот шампионат, има настапувано и за словенечката Добова.