Екс вардарецот со нов предизвик: Жереми Тото пред портите на ПИК Сегед!

Поранешниот ракометар на Вардар, Жереми Тото, од следното лето ќе има нов предизвик во кариерата, дознава 24Ракомет.

Францускиот репрезентативец ќе го облече дресот на унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед и ќе биде замена за Словенецот Матеј Габер.

Ова ќе биде трампа меѓу Нант и ПИК Сегед, бидејќи Габер се сели во спротивна насока и одново ќе игра во Франција, откако своевремено беше дел од Монпелје.

Тото ја игра втората сезона во Нант по трансферот во Вардар, а таму ја дели минутажата со Тео Монар и Вилијам Хогхиелм.

Со „црвено-црниот“ тим Тото настапуваше и во Лигата на шампионите, а одличните настапи му донесоа и повик за сениорската селекција во Франција.