ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар домаќин на Охрид, Прилеп на гости во Неготино

На денешната програма во Македонија ќе има осум дуели, два од нив се во рамките од претпоследното, 13. коло во суперлигашкиот плеј-оф/аут.

Ракометарите на Вардар на свој терен по вторпат сезонава ќе се соочат со составот на Охрид, кој на првиот дуел со „црвено-црните“ даде силен отпор.

Тимот на Прилеп ќе гостува кај Вардар Неготино и ќе се обиде со нови три бодови да направи голем исчекор кон обезбедување директен опстанок во елитата.

Прилепчани играат одлично во вториот дел од сезоната и на денешниот дуел со неготинци ќе ја имаат фаворитската улога.

Денеска ќе има и четири дуели во единственото женско сениорско натпреварување и два дуели во прволигашката конкуренција.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:
12:30 СТРУЖАНКА – СПАРТАК
13:00 ВАРДАР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
13:00 ГЕВГЕЛИЈА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ
15:30 ПЕЛИСТЕР – ДЕСПИНА
16:00 ВАРДАР – ОХРИД
17:00 ПАРТИЗАН ГЕВГЕЛИЈА – ОВЧЕ ПОЛЕ
18:00 ДРАЧЕВО – РАДОВИШ
18:30 ВАРДАР НЕГОТИНО – ПРИЛЕП