четврток, септември 16, 2021

ФОТО

video

Заврши бундеслигашката авантура за „пантерот“ – Томовски собра 247 одбрани оваа сезона (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски денеска го заврши двегодишниот престој во Бундес лигата. Тој имаше одлични бројки оваа сезона во дресот на Лудвигсхафен, кој сепак не успеа да избори опстанок. Томовски настапи на сите 37 од...
video

Кога ќе се спојат убавото и корисното – ем тренинзи, ем уживање на плажа...

Женската репрезентација на Русија ја очекува голем предизвик на Олимписките игри во Токио. Русинките ќе ја бранат освоената олимписката титула од 2016 година. Своите подготовки, репрезентативките на Русија ги одработуваат во Сочи. За време на...
video

Јотиќ прво си обезбеди трансфер во Бундес лига, па се ожени (ФОТО)

Средниот бек Ловро Јотиќ, кој последните две сезони од неговата кариера ги мина во Македонија, го потпиша најважниот животен договор. Тој стапи во брак со долгогодишната девојка Јелена Љубичиќ, а свадбената церемонија се одржа во...
video

Дибиров, Карачиќ и Дисингер во „рајот на земјата“ – уживаат во луксузен хотел на...

Некогашните соиграчи од Вардар - Тимур Дибиров, Кристијан Дисингер и Игор Карачиќ, сезонава заедно го минуваат летниот одмор. Тројцата летуваат на Малдиви заедно со понежните половини, во еден од најлуксузните ресорти - Хеританс Арах. Најефтино ноќевање...
video

Андоновски не е веќе ерген – ја запроси девојката на романтичен начин покрај пирамидите...

Капитенот на Охрид ќе има голема причина за частење во клубот на стартот на подготовките за новата сезона. Крсте Андоновски не е повеќе ерген, откако ја запроси долгогодишната девојка Емилија Руменовска. Романтичното запросување се случи на...
video

Гурбиндо и Њокас се збогуваа со Нант – следни станици Вардар и Металург (ФОТО)

По завршниот турнир во Келн, ракометарите на Нант се вратија во Франција и имаа собир со навивачите. Дел од ракометарите се простија од францускиот клуб. Заминуваат Матје Батеј и Сирил Демулен во Трембле, Адриа Фигуерас...
video

Игор Карачиќ го потпиша најважниот договор – официјално стана македонски зет (ФОТО)

Некогашниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ, засекогаш се „врза“ за Македонија. Хрватскиот репрезентативец по седум години минати во Скопје нема да ги памети само по Вардар, туку и по тоа што во нашата земја ја...
video

Ракометна поддршка за фудбалерите: Мукаетов, Велковски, Стоилов…навиваат во Букурешт (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија го игра првиот натпревар на Европското првенство. Ривал е Австрија, а мечот се игра во романската престолнина Букурешт на „Национална Арена“ и по првото полувреме е 1:1. Повеќе од 5.000 македонски навивачи...
video

Кантегрел се збогува од Вардар – благодарам Скопје! (ФОТО)

Меѓу ракометарите што заминуваат од македонскиот шампион Вардар е голманот Робен Кантегрел. Францускиот чувар на мрежата иако имаше активен договор, побара да биде ослободен од обврските. Тој во следната сезона ќе ги брани боите на тимот...
video

Чупиќ, Џомба, Дибиров…со поддршка за фудбалерите пред стартот на ЕП (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија влезе во друштвото со ракометната, кошаркарската и одбојкарската селекција, со настап на едно големо натпреварување, односно Европско првенство. Македонските репрезентативци веќе се во романската престолнина, Букурешт, каде што ќе ги одиграат...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ