ФОТО

video

Македонија во една категорија (сè) уште е прва на Европското првенство! (ФОТО)

Машката репрезентација на Македонија одамна го заврши настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, кое влегува во самата завршница кога ќе се делат медалите. Иако на крајот Македонија се пласира на 15-то место...
video

За секој случај: Меѓу публиката во „Штадхале“ Македонија ќе ја поддржат поп, градоначалник, министер,...

Поддршката и овојпат нема да изостане, но ќе биде многу помала во споредба со претходните два натпревари против Чешка и Украина. На трибините во „Штадхале Арена“ се наоѓаат и претседателот на РФМ - Живко Мукаетов,...
video

Австријците „лежерно“ ќе ја дочекаат Македонија (ФОТО)

Додека трае загревањето и последните подготовки за дуелот кој ќе ги даде патниците во втората фаза од група Б, австриските ракометари го поминуваат со своите семејства. Овој натпревар е решавачки дали некоја од овие две...
video

Шампионскиот тим на Вардар заедно во Виена (ФОТО)

Селекцијата на Хрватска допатува во Виена, каде ќе ги игра натпреварите од вториот круг на Европското првенство, а се надеваме дека и Македонија ќе и биде противник. Хрватите се сместени во истиот хотел со македонските...
video

Виена обоена во „црвено-жолто“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Македонија ќе имаат огромна поддршка од трибините во Штадхале на средбата против Чешка и денеска може да направат голем чекор напред во изборувањето на втор круг на Европското првенство. Средбата почнува од 16...
video

Итар Пејо пристигна во Виена како поддршка за ракометарите (ФОТО)

Машката македонска репрезентација го игра првиот натпревар на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Првиот ривал е селекцијата на Украина, а нашите ракометари пред крајот на првото полувреме водат со четири голови разлика, 10-6. Битолчанецот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ