ФОТОГАЛЕРИЈА

video

Уште часови до првиот натпревар, Македонија подготвена за прва победа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Македонија денеска го одработе и вториот тренинг така што ракометарите се подготвени за настап на првиот меч. Селекторот Данило Брестовац уште еднаш имаше можност да ги провери момците и она што е сработено...

Победничка одјава од Скопје, вардарци по скратен пат ќе бркаат Ф4 во СЕХА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар го одиграа последниот натпревар на домашен терен во 2019 година и оствари победа над словачкиот првак Татран Прешов со 28-26 во регионалната СЕХА лига. Вардарци по негативата во првото полувреме, заиграа поангажирано...

Пак пораз од еден гол: Еурофарм загуби и на последниот меч дома во СЕХА...

Ракометарите на Еурофарм Работник или во иднина Еурофарм Пелистер го одиграа последниот меч на домашен терен во СЕХА лигата, но исто како и во поголемиот дел од средбите сезонава претрпеа пораз од еден гол...

Едниот легенда, другиот перспектива: Стоилов и Кизиќ победнички со Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар ја забележа четвртата победа во Лигата на шампионите, откако го совлада белорускиот првак Брест Мешков со 36-31. Одличен настап имаше предводникот на Вардар оваа сезона Денис Криштопанс, кој постигна 9 погодоци, Чупиќ постигна...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ