ТРАНСФЕРИ

По Шундовски, и Тамше се сели во Катар

По неколку месеци чекање, се чини дека словенечкиот стратег Бранко Тамше ја доби вистинската понуда. Скапиот тренер, повеќекратен освојувач на титули во Словенија, беше споменуван за тренерската позиција во Еурофарм Пелистер пред да дојде Бабиќ,...

Порано играа за Пелистер, сега се преселија во Олимпијакос

Грчкиот Олимпијакос донесе четири засилувања во пресрет на новата сезона во која сака да му парира на АЕК Атина во битката за титулата. Тимот предводен од хрватскиот стратег Ненад Кљаиќ, ги ангажираше левиот и средниот...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Кастамону се засили со Веткова, Целје купи двајца талентирани Црногорци

Словенечкиот првак Целје донесе во своите редови двајца талентирани црногорски репрезентативци во младите категории - бековите Радојица Чепиќ и Арсеније Драгашевиќ. Откако ја донесе Алена Ихнева, турскиот првак Кастамону, се засили со уште...

ОФИЦИЈАЛНО: Немања Обрадовиќ е нов ракометар на Загреб

Поранешниот ракометар на тимот на Металург, Немања Обрадовиќ, кој минатата сезона ја мина во белорускиот шампион Мешков Брест, денеска беше промовиран како играч на хрватскиот Загреб. Иако имаше комбинација да се пресели во европскиот шампион...

Екс вардарка ќе се проба и во Турција

Некогашната ракометарка на Вардар, Алена Ихнева, во следната сезона ќе настапува за турскиот шампион Кастамону. Минатата полусезона, во која одигра само неколку наптревару, некогаш големиот талент на рускиот ракомет беше дел од унгарската Кишварда. Ихнева дојде...

ЧСМ Букурешт ќе има вардаров двоец на десен бек, доаѓа и холандска репрезентативка

Словенечката интернационалка Барбара Лазовиќ, наскоро повторно ќе го облече дресот на тимот на ЧСМ Букурешт. Романскиот тим најверојатно ќе остане без услугите на Нора Мерк, па овој трансфер е логичен след на настаните. Покрај Лазовиќ, на...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Екс играч на Металург ја засили Висла Плоцк, Ростов ја купи најдобрата...

Најдобрата шведска ракометарка за 2019 година, Ана Лагерквист, која досега играше за данскиот Никобинг, потпиша за рускиот шампион Ростов Дон и ќе биде замена за пензионираната Маја Петрова. Црногорската голманка Теа Мариновиќ, која...

Екс голманот на Прилеп и Пелистер останува во Израел: Рајичиќ потпиша за Хапоел Ашдод

Српскиот голман Милош Рајичиќ во следната сезона ќе брани во лигата на Израел, но ќе има друг клуб. Откако лани го чуваше голот на Макаби Димона, Рајичиќ се сели во Хапоел Ашдод, кој влегува со...

Радовиш донесе уште еден лев бек – Чапов се врати дома

Тимот на Радовиш продолжува со формирање на играчкиот ростер во пресрет на новата сезона. Откако ги обнови договорите со поголем дел од првотимците од минатата сезона, радовишани донесоа ново засилување. Станува збор за левиот бек Ристе...

Бутел Скопје мисли на иднината – потпиша со пет кадетски репрезентативци на Македонија!

Тимот на Бутел Скопје ги засили своите редови со петмина кадетски репрезентативци, кои лани беа дел од прволигашки клубови. Станува збор за десното крило Бојан Спасовски (18/182/76), голманот Дино Трајчевски (17/184/83), пикерот Стефан Стојчевиќ (17/206/99),...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ