ТРАНСФЕРИ

Нексе се засилува пред двобојот со Еурофарм Пелистер во СЕХА

Заврши зимската пауза за клубовите и веќе сите ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Екипата на Нексе која е противники на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата донесе ново засилување во пресрет на...

Некогашната најдобра млада ракометарка ќе го засили Мец

Словенечката репрезентативка и ракометарка на Подравка, Тјаша Станко од наредната сезона ќе настапува во француското првенство. Таа е најновото засилување за Мец на кој ќе се приклучи по завршувањето на сезонава. Тјаша Станко кариерата ја...

Висла Плоцк купи ракометар што го сакаше и Барселона

Кон крајот на минатата година шпанските медиуми најавија дека играчот на Адемар Леон, Давид Фернандез ќе се пресели во полската Супер лига. Сега веќе оваа информација е потврдена, Висла Плоцк на официјалните профили на...

Пролет доби големо засилување, Диви ќе биде на голот година и пол

Екипата на Пролет 62 која после 14. кола се наоѓа на 4. место во Супер машката лига доби големо засилување за голот за продолжението од сезоната, а таму ќе се најде искусниот Петар Ангелов. Поранешниот...

Голманот кој беше пред трансфер во Вардар си најде клуб во Франција

Голманот на репрезентацијата на Швајцарија и Монпелје, Никола Портнер кој по крајот на минатата сезона беше на метата на Вардар кариерата ќе ја продолжи во Шамбери. Заминувањето на Портнер од Монпелје беше неизбежно затоа што...

После десет години, Заади си заминува од Мец

После десет години во сино-жолтиот дрес Грас Заади го напушта Мец и продолжува кон нови предизвици во кариерата. На специјална прес конференција Заади го најави своето заминување. Французинката од наредната сезона ќе настапува во клубот...

Целје си најде нов „чувар на мрежата“ во голманот кој го сакаше и Вардар

Целје се договори со повремениот репрезентативен голман на Хрватска, Филип Ивиќ. Тој ќе го засили шампионот на Словенија од следната сезона, а договорот е потпишан на две години. Голманот кој има 27 годии во моментов...

Се сели во лутиот ривал: Мачковшек две години во ПИК Сегед!

Словенечкиот репрезентативец Борут Мачковшек, кој деновиве настапува на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, од лето ќе има нов клуб. Иако во комбинација беше трансфер во германскиот Рајн Некар Левен, сепак Мачковшек ќе остане...

ПОТВРДЕНО: Шишкарев две години во Веспрем, промоцијата по Европското првенство!

Како што пред неколку дена ексклузивно најави 24РАКОМЕТ, а сега можеме и официјално да потврдиме дека десното крило на Вардар, Данил Шишкарев, по пет години си заминува од Скопје и во иднина ќе го...

Се отвори место за Шишкарев: Гајиќ потврди – заминувам од Веспрем! (ФОТО)

Репрезентативецот на Словенија, Драган Гајиќ  на социјалните медиуми им ги честиташе новогодишните празници на фановите и ја искористи приликата да го најави своето заминување од Веспрем. Тој во шампионот на Унгарија пристигна во 2016...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ