четврток, септември 16, 2021

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021

Колку е цената на популарноста: За две недели го запали Инстаграм (ФОТО)

Младиот ракометар на репрезентацијата на Данска, Матијас Гидсел блесна на Светското првенство, а оваа игра му овозможи да се вброи меѓу елитата. Покрај тоа доживеа вистинска експлозија и на социјалните мрежи. Пред почетокот на шампионатот...

„Четири дена пред финалето не јадев ништо – пиев само апчиња и Кока Кола“

Репрезентацијата на Данска успеа да ја одбрани светската титула, откако во финалето ја совлада Шведска со 26-24. На селекторот Николај Јакобсен воопшто не му било лесно во периодот пред финалниот двобој, бидејќи се борел со...

Ракометарите на Франција, Шпанија, Данска и Шведска нема да мораат во карантин по враќањето...

Коронавирусот повторно ги комплицира работите ширум Европа, а секако тоа влијае и на ракометот. Според најновите протоколи границите на Европската унија се затворени за сите кои пристигнуваат од останатите земји што би можело да...

Лазаров и после 12 години останува недостижен за најдобрите стрелци на СП

Со победата на Данска против Шведска 26:24 во финалето заврши 27. Светско првенство за мажи. Овој Мундијал по многу нешта беше различен од претходните, а главна причина беше коронавирусот кој диктираше многу работи. И на...

Јакобсен: Јасно е што беше клучот за триумфот – одбраните на Ландин

Данскиот стратег, Николај Јакобсен успеа да го повтори успехот од пред две години и да ја одбрани шампионската титула на Светското првенство во Египет. Неговата репрезентација во 2019 година на свој терен и пред...

Данска за историја, од денеска на листата на вечните

Репрезентативеците на Данска со победата против Шведска денеска се најдоа на вечната листа и станаа четвртата земја на која и успеа да стигне до одбрана на круната. Данците се практично шестиот состав кој успеа да...
video

Ѕирнете во соблекувалната – како Данците ја прославија светската титула (ВИДЕО)

🗣️👊 "𝘼𝙔 𝘼𝙔 𝘼𝙔" 🗣️🇩🇰 "Who was it that won today? It was them from Denmark!" 🗣️🔥 "𝘼𝙔 𝘼𝙔 𝘼𝙔!"@dhf_haandbold | #Håndbold | #GODenmark | #Egypt2021 pic.twitter.com/mLXlNZX6CH — Handball Egypt2021 (@Egypt2021EN) January 31, 2021

Деветти медал од големите натпреварувања за „деветката“ од Шпанија

Еден од главните ракометари на репрезентацијата на Шпанија, Раул Ентрериос денес го освои својот деветти медал на големите натпреварувања во националниот дрес. Иако Шпанија важеше за фаворит на Светското првенство во Египет, Ентрериос мораше...

Браќата Ландин со врвно достигнување – за месец дена освоија трофеи во ЛШ и...

Репрезентацијата на Данска е старо нов светски шампион откако во големото финале ја совлада селекцијата на Шведска со 26:24. Во составот на Данците на овој Мундијал настапија браќата Никлас и Магнус Ландин Јакобсен кои се...
video

Никој како него: Микел Хансен – МВП на Мундијалот (ВИДЕО)

Данска ќе продолжи да владее со светскиот ракомет откако во големото финале во Египет, ја совлада Шведска со 26-24. Откако пред финалниот двобој беше избран идеалниот тим, по завршувањето на мечот за титула, беше избран...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ