Лига на шампиони - Мажи

Алушовски: Им честитам на момците и раководството за историската победа

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски може да биде задоволен што конечно после три загубени натпревари неговите момци успеаја да стигнат до победа во Лигата на шампионите и тоа во речиси идентичен тек на...

Две легенди на битолскиот ракомет повторно заедно на трибините (ФОТО)

Средбата меѓу Еурофарм Работник и Кокс е причина за уживање во убав ракомет, а денеска на трибините во салата „Боро Чурлевски“ во Битола има и доста познати личности. Меѓу оние кои се издвојуваат се две...

Лига на шампиони: ПСЖ и Алборг по максимум, Еурофарм Работник по прв триумф

Денеска ќе биде комплетирано 4. коло од Лигата на шампионите, а веќе е добро познато како се одвива ситуацијата во Групата Б каде што е Вардар. Шампионите се на 3. место со ист број...

Лига на шампиони: Еден пораз го симна Вардар на 3. позиција

Ракометарите на Вардар денеска загубија од составот на Кил на домашен терен со 20:31 и на тој начин се вратија неколку чекори назад во битката за првото место во Групата Б. Вардарци немаа свој ден,...

Писонеро: Не паметам Вардар да постигнал четири гола за едно полувреме

Вардар после три победи го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите сезонава. Сепак, како што се движеа работите особено во првото полувреме на крајот „Ова е навистина тежок пораз за Вардар. Одигравме многу лошо...

Јиха: Пресреќен сум, разликата од првиот дел ни ја обезбеди победата

Тренерот на Кил, Филип Јиха има многу причини за да биде задоволен после победата над Вардар од 31:20. Тој имаше одлична игра со своите момци и вторпат сезонава доаѓа до победа против актуелниот шампион. „Пресреќен...

Дибиров: Машки мораме да го поднесеме овој пораз

После поразот од екипата на Кил, Тимур Дибиров имаше коментар за она што беше сработено на теренот. Очигледно е разочарувањето после загубениот натпревар, но вели дека мора машки да се поднесе овој пораз. „Не очекувавме...

Најлошите 30 минути за Вардар, Кил има плус 12 во „Јане Сандански“

Ракометарите на Вардар го одиграа најлошото прво полувреме во Лигата на шампионите. Постигнаа само четири гола за 30 минути, а губат со 4:16 па практично се доведоа во невозможна мисија во второто полувреме и...

Поглед низ историјата: Бројките на страната на Кил, но формата е адут на...

Екипите на Вардар и на Кил досега имаат изиграно седум натпревари од кои шест се во Лигата на шампионите, а еден на Супер Глоуб турнирот. Бројките на овие дуели се на страната на ракометарите на...
video

Како големиот Кил падна пред 17 години во СРЦ „Кале“ (ВИДЕО)

Екипата на Кил пред две децении беше една од оние кои доминираа во европскиот ракомет и една од екипите која можеше да и се спротистави на Барселона. Во своите редови имаше огромен број на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ