Лига на Европа

Бабиќ: Не ме загрижува падот против Кадетен, против РНЛ ќе играме опуштено за да...

Тимот на Еурофарм Пелистер го очекува натпреварот од 4. коло во Лигата на Европа против бундеслигашот Рајн Некар Левен. Битолчани веќе пристигнаа во Манхајм и вечерва ќе тренираат пред утрешниот натпревар. Тренерот Жељко Бабиќ вели...

Бабиќ одбра за Рајн Некар: Маџовски, Костески и Граџан остануваат во Битола (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре заминуваат за Германија каде што во вторник од 20:45 часот ќе играат против Рајн Некар во 4. коло од Лигата на Европа. Тренерот Жељко Бабиќ се одлучи за составот односно...

Одложен натпреварот меѓу Металург и Фајверс!

Тимот на Металург нема да дебитира на домашен терен оваа сезона во групната фаза од Лигата на Европа ниту следниот вторник. По натпреварот со Висла Плоцк, Европската ракометна федерација го одложи и натпреварот против австрискиот...

Одложени две средби од групата на Металург во Лигата на Европа

Веќе навикнавме дека ниедно коло во ниедна конкуренција, домашна или европска, не може да мине без одложен натпревар. По најновите позитивни случаи во редовите на полската Висла Плоцк и рускиот тим Чеховски Медведи, ЕХФ реши...

Немаат мир од корона – третпат одат во карантин!

Полскиот вицепрвак Висла Плоцк по третпат оваа сезона заминува во карантин поради коронавирусот. Во тимот има три нови позитивни случаи, кои заедно со уште седум други ракометари ќе мораат да одат во изолација до 29...

Турци за Металург, Швеѓани за дуелот меѓу „фармацевти“ и „лавови“

Европската ракометна федерација ги одреди арбитрите за четвртото коло од второто по ранг европско клупско натпреварување, Лигата на Европа. По поразот од Адемар Леон, тимот на Металург на домашен терен ќе се соочи со австрискиот...

ЕХФ ги промовираше новите топки за Лигата на шампионите и Лигата на Европа (ФОТО)

Европската ракометна федерација ги промовираше топките со кои ќе се играат натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата на Европа, двете најквалитетни клупски натпреварувања. Данскиот производител Селект, кој е долгогодишен партнер на ЕХФ, го продолжи...

Изборот на најдобрите не може без него: Трајкоски пак со ТОП 5 одбрана (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер ремизираше со швајцарскиот првак Кадетен Шафхуазен, 25-25, иако во еден момент имаше и плус седум. Голманот Благојче Трајкоски можеби немаше перфектна вечер како на средбата во Данска против ГОГ, но забележа...

Кристијанштад ја доби драмата против Ним, Магдебург лесно се справи со ЦСКА

Со натпреварите кои беа одиграни во Шпанија, Германија и Франција беше комплетирано 3. коло во кое имаше две одложени средби. Гостите си заминаа со бодови само од гостувањето во Франција. Ракометарите на Кристијанштад забележаа голема...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ