ЕХФ

Бутел Скопје пропушти златна шанса во ЕХФ Купот, елиминиран со гол во последната секунда

Ракометартите на Бутел Скопје претпреа пораз на реванш дуелот со ЗТР Запорожје со 29:24 и беа елиминирани од ЕХФ купот. Домашната победа од 18:14 беше недоволна залиха за пласман во 2. коло од ЕХФ...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра на теренот на ЗТР Запорожје. Бутел Скопје победи со 18:14 на првиот дуел и овој...

Грчевски за 24 Ракомет: Испишавме историја за Бутел Скопје, на реваншот одиме со кренати...

Екипата на Бутел Скопје дојде до победа од 18:14 на првиот натпревар од 2. коло во Купот на ЕХФ и на тој начин се избори за убава предност за реваншот кој ќе се игра...

Бутел Скопје со деби победа, го совлада ЗТР Запорожје во Купот на ЕХФ

Екипата на Бутел Скопје на своето деби во Европските купови дојде до победа од 18:14 против тимот на ЗТР Запорожје откако во текот на целата средба беше во предност. Победата е заслужена, а дали...

Кратко траеше европската авантура на Пелистер – битолчанки елиминирани со 51 гол разлика!

Ракометарките на Пелистер, по поразот од 30 голови разлика во првиот натпревар од третото коло во Челинџ Купот, загубија убедливо и на реваншот од српскиот тим Зајечар. Србинките славеа со 44-23, а победникот беше решен...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ