ОЛИМПИСКИ ИГРИ

Ништо ново на олимписката карта – Финалињата во Токио исти како и во Рио

Со одигрувањето на полуфиналните средби во женска конкуренција веќе е познато кои селекции и кај мажите и дамите ќе играат во финалето. Таму нема ништо ново во однос на 2016 година и Олимписките игри...

Русија тргна силно во одбрана на златото, Норвежанките немаа никакви шанси

Селекцијата на Русија ќе игра во финалето на Олимписките игри во Токио со што ќе има можност да го брани трофејот против истиот ривал како и пред пет години, Франција откако во второто полуфинале...

Да играте ракомет без „лепак“, е исто како да верувате во Дедо Мраз

Најавите дека ќе бидат направени топки на кои нема да има потреба да се користат помагала во вид на „лепак“ носат на секој турнир во ракомет новитети, а се чини дека има сè повеќе...

ОЧЕКУВАНО И ЗАСЛУЖЕНО: Николов и Начевски ќе го судат финалето на Олимписките игри

Најдобрата судиска двојка од Македонија, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски го добија својот „златен медал“ на Олимписките игри во Токио откако денеска беа делегирани да го судат утрешното финале во машка конкуренција меѓу Франција...

Франција ќе игра ново финале, во финишот беше супериорна против Шведска

Селекцијата на Франција исто како и пред пет години во Рио де Жанеиро се избори за финале на женскиот турнир на Олимписките игри откако во првото полуфинале денеска дојде до победа против Шведска од...

Финалистите од Рио, финалисти и во Токио, до мечот за злато стигнаа со идентичен...

Репрезентациите на Данска и на Франција стигнаа до финалето на Олимписките игри во Токио и в сабота од 14 часот ќе имаат одмерување на силите за златниот медал. Тие и пред пет години играа...

Данска ќе ја брани титулата в сабота, со убедлива игра до голема победа против...

Актуелниот олимписки првак, Данска стигна до победа од 27:23 против европскиот шампион Шпанија и дојде до ново финале така што в сабота ќе ја брани титулата против Франција. Во натпревар со убедлива игра од...

Холандија остана без една од репрезентативките, после 150 натпревари ја заврши кариерата

Една од најдобрите ракометарки на Холандија, Нике Грот одлучи четврт-финалето на Олимписките игри да и биде последниот натпревар во дресот на својата земја, а тој меч е и јубилеен бидејќи е под број 150. Грот...

Франција ги реши „фараоните“, четвртипат во серија ќе игра финале на Олимписките игри

Репрезентацијата на Франција има една од најимпресивните серии со учество во финалињата на Олимписките игри откако денеска го совлада составот на Египет со 27:23 и дојде до место во финалето в сабота. Египет имаше одлично...

Проблеми за Данска пред полуфиналето – Гидсел ќе биде во состав, но дали ќе...

Второто полуфинале меѓу Шпанија и Данска кое почнува од 14 часот се очекува да донесе интересна средба и ракомет со многу возбудувања, но јасно е дека на овој дуел ќе има пресметка меѓу европскиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ