ОЛИМПИСКИ ИГРИ

Драма во финишот – Германија на колена пред европскиот првак Шпанија

Селекцијата на Шпанија стартуваше со победа на Олимписките игри во Токио откако во возбудлив натпревар до самиот финиш ја совлада репрезентацијата на Германија со 27-28. Во првите петнаесетина минути се играше гол за гол до...

За малку сензација – Паличка одбрани пенал на Бахреин во последната секунда, Шведска стартуваше...

Селекцијата на Шведска, финалист на последниот Мундијал во Египет имаше тежок испит на стартот на Олимписките игри во Токио. Иако беше голем фаворит против Бахреин, сепак на крајот мораше да се спасува од пораз,...

Франција моќно зачекори на олимписката сцена со победа над Аргентина

Во обид да врати барем мал зрак од сјајот на некогашната „експертска“ ескадрила во машкиот ракомет, Франција повторно зачекори на олимписката сцена овојпат на ракометниот турнир во Токио. Во првиот настап имаа лесен противник...

Возбудлив старт на Олимписките игри: Норвешка со пресврт против Бразил до прва радост

Со натпреварот меѓу Норвешка и Бразил од групата А, официјално започна ракометниот турнир во машка конкуренција на Олимписките игри во Токио. Норвешка очекувано ги забележа првите два бода, но неочекувано тешко. Дури по 35...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ