Магазин

Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници има помал број на ракометари од вообичаеното, а се работи за не така познати играчи. Томас Фех од Словачка, кој го носи дресот на Татран Прешов денеска ќе го прослави своето полнолетство. Ракометарката...

Пред дербито: Полицијата ја „чешла“ Арената во Ховде после дојава за бомба

Неколку часа пред одигрувањето на натпреварот меѓу екипите на Ховде и Иштад ИФ во салата добиле телефонски повик при што била упатена закана за поставена бомба во салата каде што вечерва треба да се...

СЕДМЕРЕЦ: Ферари-то што заглави на Широк Сокак

И победата што го вивна Еурофарм Работник 1. „Ова е Битола...“ Не секој може да го победи Веспрем во Европа, рече Веселин Вујовиќ пред гостувањето на Еурофарм Работник против по втор пат, неговиот ППД Загреб. Уште...

Среќен роденден Дајана!

Ракометарката која во новата сезона настапува во шампионатот на Норвешка, Дајана Јовановска денеска слави роденден. Левиот бек кој е еден под подобрите дефанзивци не беше дел од последниот собир на репрезентацијата, но таа и...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...

Среќен роденден Благојче!

Голманот на Еурофарм Работник, Благојче Трајкоски денеска ќе прослави роденден. Ракометарот кој во 2007 година настапи на Мундијалот за јуниори во Македонија, а во 2015 година на Светското првенство за сениори денеска полни 33...

Македонскиот зет се врати дома

Некогашниот ракометар на Вардар и Металург, Александар Стојановиќ, се чини се ближи кон крајот на богатата кариера. Македонскиот зет, кој е оженет со поранешната голманка на Еуростандард и Кометал Ѓорче Петров - Семра Радончиќ, се...

Среќен роденден Сара, Андон…

На листата на славеници на роденден денеска се наоѓаат поранешна репрезентативка на Македонија и тренер кој беше дел од стручниот штаб на Македонија на Европското првенство во 2012 година. Сара Митова која веќе неколку години...

Среќен роденден Ленче!

Поранешната репрезентативка на Македонија, Ленче Илкова, која настапува во првенството на Турција денеска ќе слави роденден. Таа веќе некое време е далеку од Македонија, но и од националниот состав, а денеска полни 35 години. Роденден...

Среќен роденден Никола!

Ракометарот кој синоќа му пресуди на тимот на Веспрем бранејќи феноменално во текот на сите 60 минути, Никола Митревски доби убав подарок за својот роденден кој го прославува денеска. Репрезентативниот „чувар на мрежата“ бранеше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ